U11 (Kenguru) Bajnokság VII. régió, 5. forduló

Helye: Kiskunfélegyháza, Városi Sportcsarnok, Kossuth u. 35.

MNÁMK Rakéták – FTSI Batthyány : 34 -73
(9-16, 9-24, 9-17, 7-16)
FTSI Batthyány – Nagykőrösi Sólymok „A”: 40-54
(14-13, 8-11, 12-18, 6-12)

A legutóbbi forduló szép eredményét követően sikerült egy magasabb csoportba kerülnünk, így most nehezebb ellenfelekre számítottunk.
A fiúk azonban nagyszerűen teljesítettek!
Az első mérkőzést szép játékkal, sok dobott ponttal sikerült megnyernünk.
A második mérkőzésen sok volt a technikai pontatlanság és a mérkőzés végére el is fáradt a csapat, hiszen a szűk létszám miatt a csere lehetősége korlátozott volt.
A fiúk mindent kiadtak magukból! Nagyon büszke vagyok a csapatunk minden tagjára! A betegeinknek, sérülteknek jobbulást kívánok!!!
Szabó Csaba edző
__________________

“D” CSOPORT
FTSI József  –  edző: Kurucz Kornélia

Szoros csatákban maradtunk a “D” csoportban

Helye: Kecskemét, Corvina – Mátyás Király Általános Iskola, Mátyás király krt. 46.

FTSI József A. Iskola – Bajai NKK “B” 53 : 52
JKSE Kosársuli – FTSI József A. Iskola 61 : 55

” Február 11-én játszottuk az 5. forduló meccseit Kecskeméten a Corvina-Mátyás Király Általános Iskolában.
Az első meccset óriási csatában 1 ponttal megnyertük: 53:52-re a Bajai NKK “B” ellen. Igazából 3 játékosom vitte a csapatot a hátán, ami elég kevés. Ők dobtak 44 pontot az 53-ból. Mi tettük ennyire szorossá a végét, ugyanis végig vezettünk a mérkőzésen több ponttal, csak a végén engedtük őket ilyen közel. Az utolsó negyedet 4 ponttal elvesztettük.

A 2. meccsen 55:61-re kikaptunk a JKSE Kosársulitól. Az 1. és a 3. negyedet hoztuk, viszont a 2.-ban teljesen leblokkoltunk, 3 pontot dobtunk csak. A félidei büntetőket elírták, utána is történt valami elírás.Nem ezen múlt a dolog, de nem mindegy az az 1-2 pont. A végén 6 lett a különbség, ami szerintem 4. Ugyanaz a 3 játékos nyújtott kimagasló teljesítményt. ” – Kurucz Kornélia, edző

FTSI Constantinum – FTSI Darvas:  85 – 16
Az első mérkőzést a nemrég bajnoksághoz csatlakozott FTSI – Darvas Csapatával játszottuk le.
A csapatok között nagy volt a tudásbeli különbség, csapatunknak alkalma nyílt az általunk megbeszélt, gyakorolt technikai és taktikai elemek mérkőzésbe való beépítése és gyakorlása.
2. mérkőzés
FTSI Constantinum – FTSI Platán:  36 – 31
A második mérkőzés már nehezebb feladatnak bizonyult, szoros eredménnyel zárult a találkozó.
A két csapat végig fej-fej mellett haladt előre a fáradtság rányomta bélyegét a meccsre, jóval kevesebb dobott ponttal, több kihagyott helyzettel zajlott le a mérkőzés.

” A hétvégi fordulót nagyon pozitívan értékelem, mert amit az edzésen megbeszéltünk, gyakoroltunk és kértem a Csapattól azt maradéktalanul betartották. Nagy hangsúlyt fektetünk a helyes védekezési helyezkedés kialakítására, a gyors indítások kihasználására és a támadások pontos befejezésére. Ezt a három szempontot figyelembe véve játszották végig a két mérkőzést még a második szorosabb eredménynél is betartották a szoros emberfogást, helyes védő magatartás és védő-távolságot. Továbbra is nagy öröm számomra, hogy a dobott pontok most is arányosan oszlottak el a játékosok között ( 11 játékosból 9 szerzett pontot)

FTSI Darvas – Kecskeméti KC : 62 -63
(21-22, 4-13, 20-10, 12-10, h: 3-4, bünt.: 2-4)

„A kelleténél jobban megilletődött a Darvas csapata, csak a 2. mérkőzés második félidejére ébredt fel.
A Kecskeméti KC ellen már jól küzdött, de szerencsétlen vereséget szenvedett a hosszabbításban.
Jók: Mészáros Roland, László Kerecsen és a második mérkőzésen Ladányi Levente ill. Lajkó Eszter”
Nádasdi József edző

“F” CSOPORT
FTSI Dózsa – edző : Bokányi Rita

Ideje: 2018.02.11
Helyszín: Kecskemét, Corvina – Mátyás Király Általános Iskola, Mátyás király krt. 46.

Időpont: 2018. február 10. (szombat)
Helyszín: Kiskunfélegyháza, Városi Sportcsarnok (Kossuth u. 35.)

Február 10-én ismét hazai pályán lépett pályára az U14-es lány csapat. Az elmúlt hetek nehézségei után izgalmasnak ígérkező forduló következett.

Az első meccsen hódmezővásárhelyi lányok ellen léptünk pályára. Az első percben ugyan még vezetett az ellenfél 2 ponttal, de innentől nem engedtük át az irányítást. A kért feladatokat java részt végrehajtotta a csapat, így magabiztosan sikerült behúzni a győzelmet.

FTSI – HSA Bombázók:  57 – 31 (16-6, 14-12, 14-7, 13-6)

Szünetképpen megnéztük a Hódmezővásárhely – Szentes összecsapást, majd mi is felfutottunk az utóbbi csapat ellen. A pihenő, nem pihentette, inkább lemerevítette a csapatot. Az első negyedben 16 pontos hátrányt gyűjtöttünk, majd ezt faragtuk le folyamatosan. A mérkőzés első felében produkált nehézkes mozgást, és megoldásokat sikerült lassacskán legyőzni, és elkezdeni küzdeni.
Egy sportszerű ellenfél ellen sikerül küzdelmes találkozót nyerni!

Szentesi KK – FTSI : 49-61 ( 26-8, 10-16, 8-19, 5-18)

Külön dícséret illeti a lányokat, hogy CSAPATként tudtak küzdeni!
edző: Bokányi Rita

2018.02.04
Nemzeti Leány Regionális Kadett Bajnokság
Alapszakasz II. 1.forduló

Időpont: 2018.02.04.
Helyszín: Tiszaújváros, Eötvös József Gimn. (Munkácsy M. u. 13.)

Helyszín: Mercedes Kosárlabda Akadémia

Pityke Lány -FTSI Fiúk 2. : 64 -18  (18-6, 22-4, 10-6, 14-2)
FTSI Fiúk 2. – Hernád: 57 -19   (13-5, 13-5, 10-9, 21-0)

Az már korábban is kiderült, hogy a Pityke Lányok ellen nincs túl sok esélyünk, így próbáltuk megállítani, kivédekezni a gyors támadásokat, és gyakorolni a védekezést.
A második mérkőzésen a Hernád csapatával játszottunk, ismét sikerült összeszedetten, egymásra figyelve játszani. Szép támadások, pontos játék és hatékony védekezés jellemezte a mérkőzést, mely végül győzelemhez vezetett.

Nagyon sok hiányzónk volt ezen a fordulón, így nagy dicséret illeti a Fiúkat, akik a szűkös keret ellenére is becsülettel küzdöttek! A betegeinknek jobbulást kívánok!

edző: Szabó Csaba

FTSI Leány – Végre kettőből kettő!

“D” csoport
Ideje: 2018. 02.04.
Helye: Kecskemét, Mátyás Király Általános Iskola Kecskemét, Mátyás király krt. 46.

FTSI Lány- KKA Jégtörő Matyi 60- 36  (14- 12, 20- 3, 11- 6, 15- 15)

FTSI: Téglás Tamara- 12, Varga Evelin- 12, Ladányi Dorina- 11, Retkes Léna- 9, Hevér Réka-7, Kiss- Fekete Lili- 6, Fehér Fruzsina- 2, Szabó Zita- 1, Kun Margaréta-, Gábor Zsanna-, Kovács Nikolett-.

KLIKK Zsiráfok- FTSI Lány 39- 70  (9- 20, 15- 17, 8- 16, 7- 17)

FTSI: Téglás Tamara- 14, Kiss- Fekete Lili- 13, Fehér Fruzsina- 12, Varga Evelin- 11, Ladányi Dorina- 7, Hevér Réka- 6, Szabó Zita- 3, Retkes Léna- 2, Kovács Nikolett- 1, Gábor Zsanna- 1, Kun Margaréta-.

Bizakodva is várhattuk volna az ötödik fordulót, mivel mindkét ellenfél csapattal szemben pozitív volt a mérlegünk. Betegségek nehezítették a csapat kiállását, végül is 11 játékossal kezdtük el a bemelegítést, de sajnos egy lányom rosszullét miatt nem tudta vállalni a játékot, többen betegségből tértek vissza, így nem tudtam pontosan mire számíthatok. Azt tudtam, hogy a lányok a végsőkig fognak küzdeni, ami így is volt.
Többeken éreztem, hogy a teljesítőképességük határát feszegették, így a siker nem is maradt el. Ez volt az első fordulónk, ahol mindkét mérkőzésünket sikerült megnyerni. Persze voltak hibáink, kapkodó labdafelhozatal és támadó játék, szabálytalan védekezés miatt az ellenfél dobhatott büntetőket, kimaradt ziccerek. De egyre inkább tudunk önzetlenek lenni, a pályán keressük a csapattársainkat, hogy kit hozhatunk játékba. Szedtünk remek lepattanó labdákat. Az emberfölényes szituációkban is egyre többször hozunk jó döntéseket. Egyre bátrabban és sikeresebben 1:1- zünk. Ahogy a kispad együtt él a játékkal, ahogy egymást biztatjátok, ha kell egymást vigasztaljátok az igazi csapatmunka. Gratulálok minden játékosomnak, nagyon büszke vagyok rátok!
Hajrá lányok, hajrá FTSI!!!!!!!!!!!!!!

Edző: Fekete- Seres Ildikó

FTSI Fiú 1. : feljutottunk az “A” csoportba!

“B” csoport
Ideje: 2018. február 3. ( szombat )

FTSI Fiúk “1” – LEHEL Kosársuli 2 : 0

Miklósi Kékrókák – FTSI Fiúk “1” 0 : 20

Különleges fordulót játszott ezen a hétvégén U12 fiú “1” csapatunk. Már az utazásunk előtt tudtuk, a kunszentmiklósi KékRókák betegségek miatt nem lesznek jelen, azaz csak egy mérkőzést fogunk játszani a csoportunkban.
Arra azonban csak a helyszínen döbbentünk rá, másik ellenfelünk, a jászberényi kosársulis fiúk 9 játékossal érkeztek, így velük is tét nélküli, azaz ” 2:0-ás ” mérkőzést fogunk játszani.
Fiaink végig fegyelmezetten viselkedve küzdöttek a magassági fölényben lévő berényiekkel, akik az ilyenkor életbe lépő szabálynak köszönhetően a sorokban átjátszatták legjobbjaikat.
Habár, mint említettem a mérkőzés már a feldobáskor eldőlt, mégis jó erőpróba volt a fiúknak egy erős ellenfél ellen játszani.
Feljutottunk tehát az alsóház legmagasabb csoportjába, ami azért most még nagy falatnak ígérkezik számunkra, hiszen a KKA Vadmacskák valamint a Pityke KSE fiú csapata vár ránk.
Biztos vagyok benne, hogy a fiúk becsületesen készülve méltó ellenfelei lesznek nagynevű ellenfeleinknek!
A következő, egyben 6. fordulót a 2018. február 24-25.-i hétvégén játsszuk.

(14- 12, 15- 15, 7- 12, 12-11)

Az első mérkőzésen a kecskeméti lányokkal játszottunk. A bajnokságban már találkoztunk egyszer, akkor a meccset ők irányították és 7 ponttal kikaptunk.
Az első félidőben sikerült uralnunk a játékot, de a két csapat fej- fej mellett haladt. A harmadik negyedben kissé mérsékeltebb játékot mutattunk, a negyedik játék részben próbáltuk ledolgozni a hátrányt. Az utolsó percben sikerült egyenlítenünk, de fejben elfáradtunk és taktikai hibát vétettünk, az ellenfél egy játékosa eljutott ziccerig, ami kimaradt, a lepattanóra nem mozdultunk, így ismét két pontos hátrányba kerültünk. A játék időből 5 másodperc marad hátra, időkérés után fél pályától hozhattuk a labdát, a lányok az utasításokat betartva megcsinálták a figurát, ott volt a kezünkben a labda az egyenlítéshez, de a ziccer kimaradt…
Összességében védekezésben a besegítések után a visszarendeződéseknél sokat hibáztunk, az ellenfél többször büntető dobást kapott szabálytalan védekezés miatt. Támadásban sokszor kapkodó a játékunk, sok az eladott labda. Egyre többször emeljük fel a fejünket labdavezetésnél, egyre több a sikeres passzt adunk csapattársainknak.

FTSI: Téglás Tamara- 13, Varga Evelin- 9, Fehér Fruzsina- 6, Ladányi Dorina- 5, Kiss- Fekete Lili- 5, Leiz Luca- 5, Szabó Zita- 3, Hevér Réka-2, Retkes Léna-, Rádi Boglárka-, Kovács Nikolett-, Kun Margaréta-.

FTSI Lány- KK Nika 74-24
(19- 7, 17- 7, 20- 2, 18- 8)

A második mérkőzésre vasárnap került sor, az ellenfél a szabadkai KK Nika csapata volt. Az ellenfél kissé képzetlenebb, kezdőbb játékosokból állt. A mérkőzést az elejétől kezdve uraltuk. Támadásban remekül 1:1- eztünk, jó döntéseket hozva emberfölényes szituációkban látványos játékot mutatva szereztünk kosarakat. A befejezéseknél még sok a pontatlanság, de a helyzeteink meg vannak, ezek kihasználásában még javulnunk kell.

FTSI: Téglás Tamara- 13, Kiss- Fekete Lili- 10, Retkes Léna- 10, Ladányi Dorina-9, Varga Evelin- 8, Szabó Zita- 8, Fehér Fruzsina- 4, Leiz Luca- 4, Kőfalvi Dorottya-4, Hevér Réka-2, Rádi Boglárka-2, Kovács Nikolett-.

Összességében elégedett vagyok a lányok teljesítményével, mindkét mérkőzésen az utolsó pillanatig küzdöttek, büszke vagyok rájuk.
A szülőknek, szurkolóknak köszönjük a támogatást, a lányokon láttam az örömöt, hogy végre hazai pályán remek hangulatban tudtak bizonyítani. Köszönjük az egyesületnek is a szervezést.
Csak így tovább, hajrá csajok, hajrá FTSI!!!!!!!!!!!!

A fiúk is kitettek magukért vasárnap!

Félegyházi TSI Fiú – SZEDEÁK Párducok ( Szeged ) 44 : 52
( 4:19, 16:10, 6:10, 18:13 )

FTSI: Kósa 11, Kisjuhász 8, Farkas 7, Fekete F. 7, Kószó 4, Szemerédi 2, Rózsa 2, Fekete P. 2, Kanyó 1, Lőrincz -, Kis -, Jánosi -, Zámbó -. Edző: Simon Zoltán

A kétnapos torna első napján a tiszta 2007-es születésű, régiós csoportjukban veretlenül első szegedi csapat ellen kezdtünk. Annyi információnk volt ellenfelünkről csupán, hogy egy hajtós, technikailag jól felkészült csapat látogat városunkba, akik az elmúlt hónapokban csak győzelmeket arattak. Vegyes, 2006/07-es csapatunknak tehát tökéletes erőpróba volt a találkozó.
Az első negyedben minden eldőlt. Kezdő ötösünk ezen a napon gyenge teljesítményt nyújtott. A fiúk küzdöttek, nagyon akartak, de vagy a gyűrűről kifelé pattant szinte minden, vagy az ellenfél volt mindig picivel jobb bizonyos helyzetekben.
A mérkőzés többi szakaszában már egyenlő erőt képviseltünk, sőt, tudtunk is valamelyest faragni tetemesnek mondható hátrányunkból, összességében azonban elmaradt a fordítás, 8 pontos vereséggel zártuk az első napot.
A fiúk arcán látszott az elkeseredettség, ennél ők sokkal többet tudnak játékban, de ott, akkor a pályán nem volt egy játékos sem, aki extra teljesítménnyel átlendíti a csapatot a holtponton.

Félegyházi TSI Fiú – KK Nika ( Szabadka, Szerbia ) 53 : 45
( 13:13, 14:12, 15:14, 11:6 )

FTSI: Fekete P. 13, Farkas 9, Fekete F. 9, Szemerédi 7, Kósa 6, Kószó 5, Rózsa 2, Kanyó 1, Slezák 1, Fehér -, Lőrincz -. Edző: Simon Zoltán

„ Jött a vasárnap … és egy teljesen másik U12-es félegyházi csapat!
Persze mindez csak a pályán mutatott teljesítményre igaz, a csapat összetétele alig változott.
A mérkőzés előtti csapatmegbeszélésen átbeszéltük a legfontosabb teendőket szerb ellenfelünk támadó és védőjátéka ellen. Nagyon érződött a fiúkon a bizonyítási vágy, mindenki egyért ment fel ( le ) a pályára, maximális volt a koncentráció.
És ekkor jött a kisebb csoda!
Az hogy az első negyedet egálra hoztuk, még legyintettünk magunkban, hogy a félidőben még egyel vezettünk, hát jól van, megesik, de hogy a harmadik negyed után is van esélyünk a végső győzelemre, hát … na és akkor jött az utolsó felvonás.
Volt ott minden. Jó sok büntető, időkérések, sírások, vitatott játékvezetői ítéletek, … , és győzelem a végére!

Ezek a fiúk ma extrát nyújtottak! Nem egy, nem két játékosunk, hanem az egész CSAPAT!
Kívánom, hogy ez a teljesítmény maradjon meg bennük a hétvégére, a következő bajnoki fordulóra is, meg persze mindig, minden edzésen, mérkőzésen! Jó volt látni a közös erőt, a hitet, akaratot, szenvedélyt a pályán!
Köszönöm mindenkinek aki segített a kétnapos rendezvény folyamán: az Egyesületünknek, a szülőknek, játékosainknak, családtagjainknak, asztalszemélyzetnek, a Constantinum Intézménynek, játékvezetőknek, ellenfeleinknek , hogy mindenki boldogan térhetett vasárnap haza!
És nem utolsó sorban köszönet és hatalmas Gratuláció Fekete-Seres Ildikó edzőtársamnak és az általa vezetett leány csapatnak a két nap alatt mutatott teljesítményéért!

Ezen a két napon mindenki nyert!!! „ – Simon Zoltán edző

2018.01.27
U14 (Serdülő Fiúk) Regionális bajnokság 1. forduló

Szolnok 2018. január 27.
A kötelező megvan, a bravúr majd legközelebb!

Félegyházi TSI – Szolnoki Sportcentrum B 51 – 65

FTSI: Kovács B. 12, Szűcs L 8, Farkas D 8, Varga M 7, Huszka B 7, Szűcs B 6, Polgár S 2, Kelemen Á 1, Biczók L. -, Kiss L. -, Elbahnasawy Z. -,Turcsányi M. -.

A házigazda csapat élve a hazai pálya előnyével megpróbált meglepni bennünket, ám nem kellett Nekik sokat tenni, hiszen az első két negyedet tálcán adtuk át. 30 pontos hátránnyal fordultunk a félidőben, ami 9, 100%-os kihagyott ziccert is magában hordozott. Sikerült rendezni fejben a játékot, így a második félidő mindkét negyedét megnyertük, ám csak csökkenteni tudtuk a hátrányunkat. Sajnos mi vesztettük el a mérkőzést, nem a Szolnok nyerte meg.

Félegyházi TSI – Karcagi SE 65 – 50

FTSI: Huszka B. 24, Kovács B. 14, Szűcs L. 10, Varga M. 8, Polgár S. 6, Szűcs B. 3, Kelemen Á. -, Kiss L. -, Elbahnasawy Z. -, Turcsányi M. -, Farkas D. -, Biczók L. -.

Legutóbb itthon, hazai pályán szorosan 4 pont különbséggel tudtunk győzni az igen méretes játékosokat felvonultató Karcag ellen. Miután nem volt más lehetőségünk ahhoz, hogy a csoportban és a bajnokságban a dobogón maradjunk a folytatáshoz, tudtuk, hogy nyernünk kell. Összeszedetten lényegesen pontosabban, végig 15 pont felett hoztuk a negyedeket, játéklehetőséget adva mindenkinek. Közel ilyen játékkal a Szolnok nem lehetett volna ellenfél, ebből tanulni kell. A 9-12. játékosaink nagyon össze kell, hogy szedjék magukat, mert ezen a szinten minden játékos minden mozdulatára hatalmas nyomás nehezedik. Igaz fiatalabbak vagyunk, de ennél jobbak. Nincs semmi veszve, sok van még hátra, mindent megteszünk.
A betegségek, sérülések mellett is szép munka volt! Nagy a nyomás, de az életben is bírni kell, így a pályán is! Hajrá fiúk, Hajrá FTSI!!!!!!!

Rádi Dezső edző

2018.01.20-2018.01.21
U 11 (Kenguru) Bajnokság IV. forduló 7. Régió

“C” CSOPORT ( Kurucz Kornélia edző csapata )
U11 József: egy szoros és egy sima vereség, a következő körben javítás

Ideje: 2018. január 20. ( szombat )
Helye: Kecskemét, Mátyás K. krt. 46.  Mátyás Király Ált. Iskola

KKA Vadmacskák – FTSI József A. Iskola: 61-18
FTSI József A. Iskola – Nagykőrösi Sólymok „A”: 47-55

” Jan. 20-án Kecskeméten a Corvina-Mátyás Király Ált. Iskolában lejátszottuk a 4. fordulót.
Első meccsünk a KKA Vadmacskák ellen volt, akikkel az első fordulóban már találkoztunk. Akkor 64:20-ra kaptunk ki. Most is hasonló vereséget szenvedtünk, 61:18. Az elején nagyon rövid ideig tudtuk velük tartani a lépést, inkább ők nem találták magukat. Sajnos ez nem sokáig tartott. A játékunk egyre rosszabb lett, a kecskemétieké pedig egyre jobb. A legtöbb pontot szerző játékosom Abonyi Ákos volt, akivel összességében elégedett vagyok.
A második mérkőzésen végig partiban voltunk a Nagykőrösi Sólymok ellen, de a végén kikaptunk 55:47-re. Többször percekre leblokkoltunk, hiába kértem időt és ordítottam, azt sem tudták egyesek, hogy kit védenek, holott sokszor elmondtam. Bosszantó volt, mert talán őket megverhettük volna, nem úgy, mint a Vadmacskákat. Legkiemelkedőbb: Huszár-Fábián Henrik.” Kurucz Kornélia, edző

“D” CSOPORT ( Szabó Csaba edző csapata )
2 győzelem!!

FTSI Batthyány L. Iskola – JKSE Kosársuli: 47-41 (10-8, 19-14, 9-8, 9-11)
Hernád – FTSI Batthyány L. Iskola: 34-83 (10-18,7-22, 9-19, 8-24)

„Kenguru csapatunk ma igazán kitett magáért! Sikerült mind a két mérkőzésünket megnyerni!
Az első mérkőzésünkön a korábban már megismert, erősebb JKSE csapatával találkoztunk, ismét szoros mérkőzést játszottunk, amelyből most mi kerültünk ki győztesen.
A második mérkőzés a Hernád csapata ellen egyértelműbb volt és igen pontgazdagra sikerült. A csapatunk minden tagja szerzett pontot!!!
Mind a két mérkőzés menetét meghatározta, hogy egyre javuló védekezésünknek köszönhetően sikerült az ellenfeleink meghatározó játékosait semlegesíteni, gyors támadásainkat pedig szép megoldások és pontos befejezések követték.
Gratulálok Fiaim!! Csak így tovább!!! ” Szabó Csaba, edző

“E” CSOPORT ( Bokányi Rita edző csapata )

Helye: Kecskemét-Katonatelep, Katona Zs. u. 1. Mathiász J. Ált. Iskola

Kecskeméti KA Mitugrász – FTSI Dózsa Gy. Iskola: 93-34 (28-8, 25-11, 22-7, 17-8)
FTSI Dózsa Gy. Iskola – Bajai NKK/B: 17-74 (2-17, 8-17, 2-28, 5-12)

„A Dózsás különítmény Kecskemétre utazott, ahol a sors… és a kiírás ismét 2 jólképzett, és a kenguru korosztályhoz képest rutinos csapattal hozott össze minket.
Az első találkozón egy kecskeméti (főként) fiúkból álló csapattal játszottunk. Bár mi szereztük az első kosarat, el is szállt a vezetés, ugyanis erre rögtön 22 ponttal válaszoltak. Nem volt kérdés: a védekezésünk sok kívánnivalót hagyott maga után. Ehhez társult, hogy az ellenfélnél túlnyomó részt gyorslábú fiúk játszottak, így határozottan ők irányították a játékot.

15 perc pihenő után az örök „mumus”, Bajai NKK „B” csapatával néztünk szembe. Az első 5 percben szintén a már emlegetett védekezési hibákkal segítettük a bajai lányokat, de a mérkőzés hátralevő részében javult a figyelem és a fegyelem is. Bár a pontokból itt is többet kaptunk, mint adtunk a játék képe már jóval többet mutatott.

Aminek örülök, hogy a csapat nem a hátránnyal foglalkozott, hanem küzdött! A nagy pontszámbeli különbségek ellenére is akart a csapat. Láttam jó egyéni teljesítményt is, de ami még jobb, hogy összjátékot is. A rutinosabb csapattársunk is nagyon hatékonyan és alázatosan segítette a csapatát!
A figyelmen és főként a védekezésünkön még javítani kell! Ez a feladatunk a következő fordulóig!
Addig is hajrá Dózsa!” Bokányi Rita, edző

“G” CSOPORT

FTSI Constantinum – Siber Rita edző csapata
Egy győzelem és egy vereség a mérleg

FTSI Constantinum – Miklósi Kékrókák: 32 – 36
FTSI Constantinum – FTSI Platán: 59 – 16

Az FTSI Constantinum csapata 13 fővel jelent meg a mérkőzéseken, ahol az újonnan csatlakozó játékosok is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra mind a két mérkőzésen.
A csapat nehézkesen ébredt fel, sajnos az első negyedben szerzett 7 pontos hátrányt nem sikerült ledolgozni a meccs végére, de szépen helytállt a csapat fej-fej mellett haladtak a pontok.
Végül 4 pont különbséggel zártuk a játékot, melyet remélem a következő találkozásunk alkalmával már a saját győzelmünknek tudhatjuk majd be.
A második mérkőzést fegyelmezetten kezdtük, a szünetben próbáltuk megfigyelni Egyesületünk testvér-csapatát. A csapat tagjai fegyelmezetten, szépen játszottak, az edzésen gyakorolt és megbeszélt feladatokat betartva nagy önbizalommal nyerték meg a meccset.
Az FTSI Constantinum csapat tagjai:Bán Péter, Gönczöl Norbert, Könyves Benjamin, Bencze László, Máté István, Meleg Marcell, Tarjányi Dóra, Benő Áron, Fábián Márk, Nagy Bálint, Baranyi Lili, Pesír Dorina, Simó Nóra.
” Gratulálok a Csapatnak! ” – Siber Rita, edző

FTSI Platán – Nádasdi Péter edző csapata
FTSI Platán Iskola – Miklósi Kékrókák:  23 -62  (10-14, 4-18, 8-10,0-18, büntető:1-2)
FTSI Constantinum – FTSI Platán Iskola: 59-16  (12-3,16-3,12-6,16-1, büntető:3-4)

Sajnos ez a forduló nem a miénk volt. Meghatározó játékosaim betegség miatt nem tudtak részt venni, a többiek tudásuk alatt teljesítettek. Legszomorúbb az, hogy féltünk az ellenfelektől.

“H” CSOPORT ( Nádasdi József edző csapata )
Sikeres első forduló a Darvas csapatánál. Kettő mérkőzés kettő győzelem.

Ideje: 2018. január 21. ( vasárnap )
Helye: Kecskemét, Izsáki út 1. Mercedes Akadémia Sportközpont

CEKK – FTSI Darvas Iskola :42-49 (6-13,12-16,3-15, 14-8, büntető:7-7)
FTSI Darvas Iskola – Nagykőrösi Sólymok “B”: 44-41 (2-8, 16-4, 6-3, 16-19, büntető:4-7)

————————-HAJRÁ KENGURUK, HAJRÁ FTSI!!!—————————–

2018. január 21.
U16 -Nemzeti Leány Regionális Kadett Bajnokság,
Régiós Helyosztó

Edző: Rádi Dezső
Helyszín: Mezőberény, Petőfi Sándor Evangélikus Ált. Isk. és Gimn.
Időpont: 2018. január 21. (vasárnap)
A Kadett Lányokat a sorsolás és az ág is húzza….
Január 21-én játszották soron következő fordulójukat a Kadett Lányok Mezőberényben. A tavaly év végi szép hajrá után, ahol végig vezetve ugyan, de egy sérülés miatt 2 ponttal kikapva zárták az évet, kicsit bizakodva fogtunk 2018-nak. Itt rögtön megkaptuk ellenfelünknek azt a Monort, akit a 16-os főtábláról zártak ki szabálytalan játékos szerepeltetés miatt. Nem tagadás, Ők azért jöttek, hogy minden mérkőzést megnyerve 17. helyen végezzenek majd a szezon végén, így ennek megfelelően sorakoztatták fel játékosaikat is. A bajt csak tetőzte, hogy nekünk betegségek miatt 7 főre csökkent a keretünk, de elutaztunk, küzdöttünk.

Monori SE – Félegyházi TSI 88 – 21

A soron következő mérkőzésünk szintén egy büntetett csapat ellen volt, akit hihetetlen módon szabálytalanságért zártak ki a továbbjutásból, nevezetesen Tiszaújváros csapata. Nehezen, kevés pihenővel, de összeszedték magukat a lányok és a harmadik negyedet 28 – 22-es hátránnyal ugyan, de szép játékkal zárták. Majd ekkor az egyik meghatározó játékosunk bokasérülést szenvedett, így kicsit szétesve, de végig küzdve lejátszottuk a mérkőzést.

DVTK-ÉLKSK – Félegyházi TSI 48 – 30

Remélem a következő fordulóban az ígérethez és a sorsoláshoz hűen helyére kerülnek a csapatok és mindenki a saját erőviszonyainak megfelelően tud mérkőzni. Csapatként, betegen, de kiálltunk, küzdöttünk. Mindent megteszünk azért, hogy a következő fordulóban a sikerszázalékot növeljük és boldogan hagyjuk el a küzdőteret.
Gratulálok a lányoknak, nincs miért szomorkodni, szégyenkezni. Mindenki férfiasan küzdött és ez a lényeg.
Hajrá csajok, hajrá FTSI!

2018. január 17.
U18 fiúk: Győztes meccsek felnőtt csapatok ellen                                         Felnőtt férfi felkészülési mérkőzések                                                                                                    Ideje: 2018. január 17. ( szerda ), 18:00, 19:15

Félegyházi TSI – BKG-DSE  Csongrád 47 : 39 (25:8,11:2,10:17,2:12)
FTSI: Zsigó B. 12, Klinkó 7/3, Bozóki 7, Faragó 7, KIncses 6, Szeri 4, Zsigó Sz. 4, Gémes -, Dohi -, Retkes -, Kőfalvi -, Kelemen -.   Edző: Simon Zoltán
Junior csapatunk történetének első felnőtt ellenfél elleni ütközetére került sor tegnap este a Városi Sportcsarnokban szépszámú nézőközönség előtt.A csongrádiak az NBII-es bajnokság keleti csoportjában szerepelnek, első évesként, eddig győzelem nélkül. Fizikálisan erős, magas legényekből állnak, akik eddig 11 mérkőzést játszottak a felnőtt bajnokságban.
Jó erőpróbának bizonyult tehát juniorjainknak a meccs.
A fiúk ennek tudatában léptek pályára, koncentráltan, gyors támadójátékot produkálva 26 pontos előnyre tettek szert az első félidőben ( 36:10 ).
A folytatásban ellenfelünk zóna védekezésre állt át, mi pedig cserékkel megbontottuk szerkezetünket, és kissé bizonytalanná váltunk.
A mérkőzés utolsó percéig teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk mint fizikálisan, mint pedig játéktudásban, ami a végén 8 pontos győzelmet eredményezett.

Félegyházi TSI – Tiszakécske VSE 57 : 40 ( 11:11, 17:10, 8:7, 21:12 )
FTSI: Zsigó B. 22/15, Bozóki 9/3, Kincses 8, Faragó 6/6, Klinkó 6, Gémes 2, Szeri 2, Zsigó Sz. 2, Dohi -, Retkes -, Kelemen -. Edző: Simon Zoltán
Negyed óra pihenő után folytattuk a játékot második ellenfelünkkel, a Tiszakécske VSE ellen. Ezen a mérkőzésen már jobban belenyúltunk a rotációnkba, azaz az eddig pihenő játékosok is több szerephez jutottak. A fáradság jelei egyre sűrűbben előjöttek, a pontatlanság látszódott a támadó-védő mozgásokban, a fiúk azonban így is dolgoztak becsületesen és fokozatosan növelve előnyüket sima győzelmet arattak. A meghatározó játékosaink bizonyították, hogy ezen a szinten is lehet rájuk számítani, volt egy extra teljesítmény, és 3 régi-új játékosunk is bemutatkozott.
A látottak alapján bizakodhatunk egy szép jövőben. Egyre inkább közeleg az időpontja, hogy Félegyházán újra felnőtt csapatnak szurkolhassunk hétvégéken.

Ezen az estén a félegyházi junior csapaton kívül a helyi seniorok is pályára léptek. Eredményeik:
KKC Senior-BKG DSE Csongrád 65 : 43
KKC Senior-Tiszakécske  VSE   56 : 55

A négycsapatos tornát közösen szervezte tehát az FTSI és a KKC, ami azt is szimbolizálja, hogy kitűnő együttműködés jellemzi az egységes félegyházi kosárlabdát.                              (Simon Zoltán  FTSI vezetőedző)