Helyszín: Nagykőrös, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

FTSI Fiú 2 – KKA Jégtörő Matyi :    44 – 65
Nagykőrösi Sólymok – FTSI Fiú 2 :    62 – 53

Helyszín: Kiskunfélegyháza, Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnok

Miklósi Kékrókák – FTSI Lány:   55 – 43  (4-10, 18-8, 10-18, 23-7)

Kohut V. 17, Kohut J. 9, Vásárhelyi S. 7, Berényi M. 3, Kovács R. 2, Hegedűs L. 2, Rácz R. 2, Pleszkán B. 1, Nagy S., Simó N.

FTSI Lány – Bátaszéki Oroszlánok :   36 – 59  (5-16, 13-15, 10-12, 8-16)

Kohut V. 13, Kohut J. 6, Vásárhelyi S. 5, Rácz R. 5, Kovács R. 4, Berényi M. 3, Hegedűs L., Pleszkán B., Nagy S., Simó N.

Az előző fordulóban való besorolás hatását most is éreztük, de nem foghatjuk erre az eredményt. A mérkőzésre tízen voltak a lányok, köztük egy beteggel, erős fizikális fiúk ellen kellett bizonyítaniuk.

A bemelegítés sem úgy sikerült, ahogy terveztük, és a mérkőzésre is csak kis késéssel sikerült megérkezni agyban. Az ellenfelünk sem a legjobb formáját hozta, ezt kellet volna tudni kihasználni, de nem ment. Támadásban kapkodtuk, védekezésben figyelmetlenek voltunk.

Az első és a harmadik negyedet ugyan megnyertük, a másik két játékrészben nagy lett a különbség az ellenfél javára. Így a végére „csak” 12 pont hiányzott.

Egy mérkőzésnyi pihenő után a duplázó, és egy mérkőzést már megnyerő Bátaszék ellen játszottunk. Határozottan kezdett az ellenfél, ami meg is tette a hatását. A játék képe részünkről lényeges jobb volt, mint az első találkozón, de a fizikai hátrányunkat nem tudtuk kompenzálni.

Voltak szép megoldások, egyénileg is látszik a fejlődés a lányokon, viszont a nyomás alatti szituációkban való döntéshozást még gyakorolni kell. A következő forduló igyekszünk felszívni magunkat, és megtörni ezt a sorozatot, hiszen ebben a csapatban ennél több van!! ??

Edzők: Bokányi Rita, Fekete-Seres Ildikó

———————————-   HAJRÁ FTSI!!!    ————————————–

2020.02.29.
Regionális leány serdülő bajnokság, alapszakasz II., 2. forduló, Dél- Keleti Régió, „A” csoport

Helyszín: Kiskunfélegyháza, Constantinum Sportcentrum

Két izgalmas és jó mérkőzést játszottunk tegnap. Tudtuk, hogy az első ellenfelünket kell megvernünk, hogy az „A” csoportban maradhassunk. Jól kezdtük az első negyedet, a lefutásink többnyire jól sikerültek, támadásban egyre több távoli dobással próbálkozunk, amiből egyre jobb százalékkal dobunk. A támadó játékkal elégedett vagyok, a helyzeteink meg voltak, persze a befejezésekben még sokat hibázunk. Amin javítanunk kell az a a védekezés. Gyakorlatilag az ellenfél két embere szerzett ellenünk pontot és nekünk nem sikerült megoldani az ő semlegesítésüket. Voltak kiemelkedő teljesítmények, akik a hullámvölgyekből kirángatták a csapatot, az utolsó játék részben, 20 pontos vezetésnél az ellenfél feljött 5 pontra, de volt a csapatban annyi tartás, hogy talpra álljon. Csapatként jobban működtünk, mint az ellenfél, illetve, voltak cseréink, így tudtuk rotálni a játékosainkat.

PITYKE KSE – FTSI  :  65- 86  (18- 26, 15- 14, 13- 22, 19- 24)

FTSI: Téglás Tamara- 25, Kovács Nikolett- 18, Varga Evelin- 14, Ladányi Dorina- 11, Leiz Luca- 8, Hevér Réka-4, Rózsa Noémi- 2, Fehér Fruzsina- 2, Kiss- Fekete Lili- 2, Tarjányi Dóra- 1, Rádi Boglárka-, Szabó Zita-.

A második meccsen most már mondhatjuk úgy is, hogy a mumus Kecskeméti KA/B csapatával csaptuk össze idén negyedszer. Mindig jó mérkőzéseket játszunk, de megverni még nem tudtuk őket egyszer sem. Fejben látom a problémát, nem hiszük el, hogy meg tudjuk csinálni. Illetve megint a védekezést emelném ki, ahol sok hibát vétettünk. Agresszívabban, keményebben kellene védekeznünk.

FTSI – KECSKEMÉTI KA/B  :  52- 64  (16- 20, 11- 13, 10- 17, 15- 14)

FTSI: Ladányi Dorina- 13, Téglás Tamara- 12, Kovács Nikolett- 8, fehér Fruzsina- 5, Leiz Luca- 4, Hevér Réka- 4, Szabó Zita-2, Varga Evelin- 2, Kiss- Fekete Lili- 1, Tarjányi Dóra- 1, Róza Noémi-, Rádi Boglárka-.

Hajrá serdülő lányok, hajrá FTSI!!!!!!!!!

Edzők: Fekete- Seres Ildikó és Bokányi Rita

2020.02.27.
Regionális Fiú Kadett Bajnokság 2019-2020.
Alapszakasz II.,Dél-Keleti Régió, A csoport, 2. forduló

Időpont: 2020.02.27. csütörtök   17.45
Helyszín: Szeged, Deák Gimnázium

SZEDEÁK /A –  Félegyházi TSI  :  66  –  59

2020.02.25.
Regionális Fiú Junior Bajnokság 2019-2020.

Időpont: 2020.02.19. szerda   17.45
Helyszín: Városi Sportcsarnok, Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 35.

Időpont: 2020. február 15. ( szombat )
Helyszín: Nagykőrös, II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk.

Laczkó Róbert edző (FTSI József) értékelése:
Pénteken hazai pályán játszhattuk a meccseinket az F csoportban. Az első találkozón könnyű győzelmet arattunk a Platán Iskolával szemben. A második mérkőzésen a kecskeméti rivális kissé más összeállításban lépett pályára mint a múlt fordulóba ahol mi tudtunk nyerni . Most viszont jobbak voltak , tanulságos mérkőzés volt , sok munka áll előttünk, türelmesnek és szorgalmasnak kell lennünk . Gratulálok a kis kosarasaimnak és csak így tovább.

FTSI József A. Iskola – FTSI Platán Iskola 55:23 (14:5, 21:7, 10:3, 10:8)
Kurucz 6, Tarjányi 15, Márijás 17, Varga N. 11, Balla 1, Kiss 3, Kovács 2, Kószó 0, Csikós 0, Szabó-Pap 0, Varga Á. 0, Szécsi 0.
Kecskeméti KA Jégtörő Matyi – FTSI József A. Iskola 70:55 (17:6, 8:16, 12:18, 33:15)
Kurucz 14, Tarjányi 17, Márijás 7, Varga N. 8, Balla 0, Kiss 6, Kovács 2, Kószó 1, Szabó-Pap 0, Varga Á. 0, Szécsi 0.

Helyszín: Cegléd

CKE U18 – Félegyházi TSI : 37 : 101 ( 12:27, 7:25, 5:26, 13:23)

Kincses 17, Szeri 14, Gelányi 40, Gulyás 12, Farkas 4, Kovács 6, Nagy 2, Bodnár 2, Szűcs 4

A Cegléd elleni mérkőzés egy jó lehetőség volt arra hogy felkeszüljünk a további küzdelmekre amik előttünk vannak, még egy fölényes győzelem és még egy mérkőzés ahol mindenki szóhoz tudott jutni.

Vladimir Vujadinovic edző

2020.02.08-02.09.
U12 Gyermek Bajnokság 2019-2020.

FELSŐHÁZ  3-7. Régió  I. forduló
B csoport

Időpont: 2020.02.08.  szombat
Helyszín: Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Szakgimnázium Szent Benedek PG     Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 24

Kecskeméti KA Gepárdok  –  FTSI Fiú 1    50  – 49

FTSI Fiú 1  –  Békési Gladiátorok   87  –  34

***

ALSÓHÁZ  7. Régió  I. forduló

C csoport

Helyszín: Corvina – Mátyás Király Általános Iskola Kecskemét, Mátyás király krt. 46.

Edzői értékelés:
Február 9-én Kecskemétre utaztunk a U12-es lányokkal, ahol tudtuk, hogy kemény mérkőzések várnak ránk. Az alsó-, és felsőházi felosztást követően átalakultak a csoportbeosztások, így mi irreálisan magas csoportba kerültünk. Ezt nehezítette, hogy betegségek miatt az indulási előtti órákban sem tudtuk biztosan, hogy leszünk-e elegendően, de a buszindulásra megérkezett 10 leányzó.

Az első ellenfelünkkel a második fordulóban már találkoztunk, akkor is magabiztos győzelmet arattak, az eredmény most is közel azonos lett. A lányokat dicséret illeti ezért a meccsért, a játék képe biztató volt, az akaraterő kimagasló! Igencsak megéreztük, hogy csere hiányában a betegségből visszatérő játékosoknak is maximális időt kellett a pályán tölteni, így a végére már kevesebb volt a lendület.

10 perc pihenő után jött a második találkozó. Itt már érthető módon hamarabb fogyott az energia. Az első negyed még reménykedésre adott okot, de az ellenfél lendülete, és magas jó fizikumú fiú játékosai kifogtak rajtunk! Technikai hibáik javarészt a fáradságnak és figyelmetlenségnek tudhatóak be.

Bár két vereséggel jöttünk haza, a csapatot mégis dicséret illeti. Úgy gondolom sportolóhoz méltóan igyekeztek kihozni a legtöbbet ebből a fordulóból! A hibáinkból tanulunk, a betegek gyógyulnak, hisz 3 hét múlva újabb megmérettetés…

FTSI Leány – Kecskeméti KA Amazonok 32- 62 (10-18, 10-18, 10-14, 2-12)
Kohut V. 17, Kohut J. 9, Vara N. 3, Pesír D. 2, Hegedűs L. 1, Pleszkán B., Kovács R., Berényi M., Rácz R., Simó N.

Hernádi Kosárlabda Alapítvány – FTSI Leány 60-20 ( 13-7, 22-8, 14-0, 11-5)
Varga N. 8, Kohut J. 3, Kovács R. 3, Kohut V. 3, Rácz R., 2, Pleszkán B. 1, Hegedűs L., Berényi M, Pesír D., Simó N.

Edzők: Fekete-Seres Ildikó, Bokányi Rita

2020.02.08
Regionális Leány Serdülő Bajnokság, Alapszakasz II.,
Dél-Keleti régió,  A csoport – 1. forduló

Időpont: 2020.02.08. szombat
Helyszín: Mercedes-Benz Sport Akadémia (6000 Kecskemét, Izsáki út 1.)

Tudtuk, hogy az „A” csoportban kemény mérkőzések várnak ránk. Ellenfeleinket jól ismerjük, idén már harmadszorra találkozunk egymással. A meccsek sorrendje viszont mindig befolyásolta az eredményt. A Kecskeméttel kezdtünk, aki a regionális bajnokságban még nem vesztett mérkőzést, de mindig megszorongatjuk őket, viszont a valamivel gyengébb Szolnoki csapat ellen már mindig fáradtan állunk ki, így sajnos eddig a Tisza partiak már kétszer nyertek ellenünk. Most azonban az ellenfél csak kilenc játékost tudott kiállítani, így a mérkőzés hivatalos végeredménye 2:0 lett. Így a következő fordulóban maradunk az „A” csoportban és a mérkőzések sorrendje számunkra kedvezően fog alakulni.Nekünk sem egyszerű kiállni minden egyes mérkőzésre 10 fővel, mert sajnos kevesen vagyunk, de eddig mindig kisebb- nagyobb áldozatokkal, de meg volt a csapat.

Köszönöm a megjelent 10 játékosnak, hogy eljött és játszott a csapatért, egyesületért.

KECSKEMÉT KA/B – FTSI 64- 51

(17- 9, 16- 15, 18- 11, 13- 16)

FTSI: Ladányi Dorina- 12, Téglás Tamara- 10, Rádi Boglárka- 9, Varga Evelin- 8, Hevér Réka- 8, Fehér Fruzsina-3, Kiss- Fekete Lili- 1, Kovács Nikolett-, Leiz Luca-, Szabó Zita-.

( 25:12,28:9,18:10,18:21)

Kincses 17, Szeri 16, Gelányi 15, Gulyás 10, Farkas 8, Kovács 7, Nagy 6, Bodnár 6 Szűcs 4

Az első hazai mérkőzésünkön második félévben sikerült folytatni a győzelmi sorozatunkat a Gyulai csapat ellen! Nagy arányú győzelmet zsebeltünk be és ismét mindenkinek sikerült játék lehetőséghez jutni és pontot szerezni amit fontosnak tartok ebben a szakaszban.

2020.01.31.
Alapszakasz II.,Dél-Keleti Régió, B csoport, 1. forduló

Időpont: 2020.01.31. péntek   19.30
Helyszín: Szentes, Dr. Papp László Városi Sportcsarnok

Szentesi KK  –  Félegyházi TSI   59 – 79

( 12:16, 14:24, 11:19, 22:20)

Gelányi 18, Gulyás 13, Szeri 10, Varga 8, Bodnár 4,Kovács 6, Farkas 8, Szűcs 2 , Nagy 10

Vladimir Vujadinovic edző értékelése:

Szentesen kezdtük a második kört a junior csapattal. Az első félévet sajnos győzelem nélkül zártuk egy nagyon erős csoportban, de voltak jó meccseink is ahol közel jártunk a sikerhez! Úgy utaztunk Szentesre hogy nélkülözni kellet egyik legjobb játékosunkat, de úgy mentünk hogy megpróbáljuk meg szerezni első győzelmünket! Ezt sikerült is megvalósítani. Nagyon jól játszott mindenki akire lehetett számítani ezen a napon, mindenki szerzett kosarat is, de első sorban a csapatmunkát szeretném kiemelni és a védekezésünket. Dicséret illeti minden játékost meg a munkámban segítő Ficsór Mihályt is. Gratulálok a srácoknak, megérdemelték ezt és remélem most egy győzelmi sorozatot tudunk indítani! Hajrá FTSI!

Időpont: 2020.01.25. szombat
Helyszín: Városi Sportcsarnok, Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 45.

FTSI József Kenguru – Laczkó Róbert edző értékelése:

Két győzelemmel kapcsolódtak be a küzdelmekbe a József Attila Iskola U 11-es kosarasai is.

Ügyesen játszottak kis kosarasaink. Az első mérkőzésen kissé félénken kezdtünk a kecskeméti csapat ellen, a harmadik negyedbe 20 pontot dobva eldöntöttük a találkozót. A második meccsen végig fölényben játszottunk, minden játékosunk pontot tudott szerezni. Gratulálok a gyerekeknek, csak így tovább.

FTSI: Varga N. Kurucz 13, Máriás 21, Tarjányi 11, Kószó 3, Kiss 4, Kovács 1, Szabó-Pap, Endre, Szécsi, Retkes, Varga Á.

Miklósi Kékrókák – FTSI József A. Iskola 38:83 ( 9:22, 11:23, 12:14, 6:24)

FTSI: Varga N. 18, Kószó 3, Máriási 20, Tarjányi 12, Kiss 7, Kurucz 13, Retkes 4, Szabó-Pap 1, Szécsi 1, Kovács 1, Kővágó 1, Balla 2.

( 48:2, 34:5, 36:6, 38:4 )

FTSI: Farkas 32, Kiri 30, Kapus 18, Bán 18, Kósa 16, Kószó 16, Horváth 14, Szabó I. 4, Szemerédi 4, Szabó Á. 2, Mészáros 2, László -.

SZENTESI KK – FÉLEGYHÁZI TSI 29 : 120

( 5:41, 5:24, 9:21, 10:34 )

FTSI: Farkas 29, Fehér 20, Bán 19, Szabó Z. 12, Kószó 10, Kis 10, Kósa 6, Szemerédi 6, Katona 4, Kanyó 4, Várkonyi 2, Mészáros -.

Több, mint 2 hónap után folytatódott serdülő fiú csapatunk számára a regionális fordulóval a bajnokság. Csoportellenfeleinkkel már találkoztunk néhány hónapja, meggyőző különbségű győzelmeket arattunk. Abban a fázisban a csapat kialakítása, összeszokottságára való felkészítés volt a fő szempont.

December óta – elsősorban védekezésben – léptünk, lépnünk kellett egy szintet. A modern kosárlabda egyre fizikálisabbá válik, melyet a döntés sebességének gyorsasága is követ. Ezen az úton kezd(t)ünk el haladni mi is.

Fiaink a két mérkőzésen maximálisan betartották a kért feladatokat, melyet az eredmények is tükröznek!

Az igazi erőpróba a következő fordulóban lesz, mikor is hozzánk hasonló szintű csapatokkal játszhatunk.

Köszönjük ellenfeleink sportszerű játékát, valamint lelkes szurkolóink biztatását!!!

„ Büszke vagyok teljesítményetekre fiúk, jó úton jártok!” – Simon Zoltán, edző

Hajrá fiúk, hajrá félegyházi kosárlabda, csak erősen!!!

2020.01.12
Regionális Leány Serdülő Bajnokság, Alapszakasz I.,
Dél-Keleti régió, 4. forduló – B csoport

Időpont: 2020.01.12. vasárnap
Helyszín: Szeged, Etelka sori Sportcsarnok

Az első ellenfelünkkel már találkoztunk az idei bajnokságban, a másikkal most kerültünk össze először.

A ceglédi lányokkal szemben már volt egy magabiztos győzelem a tarsolyban, ez sikerült most megismételni.

A Szeged ellen nem tudtuk pontosan mit tudunk. Az első két negyedben sikerült olyan különbséget kialakítani a hazai csapattal szemben, amit a második félidőben „csak” tartani kellett.

Mindkét meccsről elmondható, hogy az első félidőben sikerült minimális hibával játszani. A másodikban ugyan be-be csúsztak rossz döntések, de itt is sikerült kiegyensúlyozott játékot hozni.

Természetesen a csapatszintű és egyéni javítani valókon is dolgozunk tovább.

Szép volt Lányok!

FTSI – CEKK   86-24  (18-5,24-4,26-4,18-11)

Ladányi D. 16, Téglás T. 14, Tarjányi D. 14, Varga E. 10, Fehér F. 10, Hevér R. 6, Kovács N. 6, Leiz L. 4, Kiss-Fekete L. 4, Rádi B. 2, Rózsa N, Szabó Z.

Szeged KE/B – FTSI    58-83  (10-22,12-22,19-20,17-19)

Varga E. 22, Ladányi D. 16, Hevér R. 13, Téglás T. 12, Fehér F 6, Rádi B. 4, Tarjányi D. 4, Szabó Z. 4, Leiz L. 2, Rózsa N., Kiss-Fekete L., Kovács N.

2020.01.11 – 01.12
U12 Bajnokság 2019-2020. Alapszakasz, 7. régió  IV. forduló

E csoport

Ideje: 2020. január 11. ( szombat )
Helye: Kecskemét, Corvina Mátyás Király krt.-i Ált. Isk.

Bátaszéki Oroszlánok – FTSI Fiú 2   43 : 48

FTSI: Kovács 13, Tarjányi 6, Kincses 6, Szabó 6, Kövesdi 5, Máriás 4, Kullai 2, Rónai 2, Bátori 2, Kónya 1, Dinnyés 1.

FTSI Fiú 2 – KKA Jégtörő Matyi   24 : 73

FTSI: Kovács 10, Máriás 5, Tarjányi 2, Rónai 2, Szabó 2, Kövesdi 2, Bátori 1, Kullai -, Kónya -, Dinnyés -.

Régi-új ismerősökkel találkoztunk szombaton Kecskeméten. Bátaszéki sportbarátainktól a bajnokság első fordulójában egy végletekig kiélezett meccsen vereséget szenvedtünk, úgy hogy bennünk volt a visszavágás vágya.

1-1, a korosztályában extra játékos fémjelzi csapatuk két ötösét. Ha nekik megy a játék, képesek egyedül megnyerni a mérkőzést.

Ellenünk is így alakult a mérkőzés kezdete. Az első negyedben – bár a fiaink nagyot küzdöttek – a fizikai fölényben lévő kisfiút képtelenség volt megfogni. Nagy különbséggel záródott az első negyed.

A folytatásban aztán először ellensúlyoztuk másik „nagyemberük” ponterősségét, majd folyamatosan kezdtük csökkenteni hátrányunkat. A fiúk ettől szárnyra keltek, kezdték elhinni, hogy van esélyük. A félidőre már karnyújtásnyira kerültek ellenfelükhöz.

A folytatás aztán már az extázisban játszó félegyházi fiúkról szólt. Újabb energiák szabadultak fel, mindenki hozzátette a legtöbbet, amit csak tehetett. Nagy volt az öröm.

Aztán, egy kis pihenő után jött a csoportdöntő. Tőlünk egy játékos családi program miatt már hiányzott, de nem ez volt a döntő tényező a két csapat között. Játékosainkat felőrölte az első mérkőzés, így fizikálisan és mentálisan is elfáradtak.

Összességében pozitív érzésekkel térhettünk haza. Jó sok tapasztalattal, amelyet ha hasznosítunk, előre fogunk tudni lépni.

(7- 14; 10- 14; 18- 12; 6- 12)

Rendkívül hullámzó volt a játékunk a mai napon. A Miklósi kékrókák ellen voltak jó periódusaink, de nem tudtuk állandósítani a jó teljesítményt. Sajnos mindig kapaszkodnunk kellett, a 3. negyedben volt 33: 33 is az állás, de nem tudtuk magunkhoz ragadni a vezetést. Sok hibával játszottunk, de gyerek bajnokságról beszélünk, célunk a tanulás, fejlődés. A mérkőzésben az is benne volt, hogy nyerhetünk, de az ellenfél jobban bírta a végjátékot.

FTSI: Kohut Vanessza- 19; Kohut Jázmin- 6; Kovács Réka- 4; Varga Nóra- 4; Hegedűs Letti- 2; Nagy Sára- 2; Vásárhelyi Sára- 1; Berényi Mercédesz- 1; Pesír Dorina-; Pleszkán Blanka-; Simó Nóra-; Rácz Rebeka-.

KKA JIMMY – FTSI Leány   76 – 22
(20- 4; 24- 8; 21- 4; 12-6)

A második mérkőzésen érződött az előző meccsből adódó csalódottság. Fáradtak is voltak a lányok. Belefutottunk egy nagy arányú vereségbe. Az benne van a játékban, hogy egy csapat kikap, de nem így. Csalódott vagyok, mert a végére a motiváció is elfogyott és teljesen összeroppantunk. Ezt nem engedhetjük meg. Minden egyes mérkőzés jó lehetőség, hogy tapasztalatot szerezzünk, hogy tanuljunk. Szeretném ha a hozzáállásunk pozitív irányba változna.

FTSI: Kohut Vanessza- 8; Kohut Jázmin- 5; Kovács Réka- 4; Ràcz Rebeka- 2; Vásárhelyi Sára- 1, Varga Nóra- 1; Nagy Sára- 1; Hegedűs Letti-; Berényi Mercédesz-; Simó Nóra-; Pesír Dorina-; Pleszkán Blanka-.